Petri Ylönen on lupautunut pitämään parin tunnin esityksen suksien voitelusta. Samalla hän kertoo uusimmista Start-voiteista. Ylösen kanssa on alustavasti sovittu tiistai, 16.11.2004, alkaen klo 18.00. Aika ja paikka varmistetaan vielä tällä foorumilla viimeistään edellisenä iltana.
Paikka: Hyvinkään poliisiaseman ruokala. Tila on pieni, mutta eiköhän sinne sovita. Sisäänkäynti työvoimatoimiston ovesta (päääovi). Ovi on lukossa, mutta avaaan tarvittaessa myöhästyneille, jotka soittavat numeroon 040-566 2660.
Tilaisuus ei ole suljettu. Sinne voi tulla, vaikka ei olisi HyRan jäsen. Toivottavaa olisi, että siellä olisi kohtuullisesti väkeä. Mikäli väkeä tulee runsaasti, niin lukumäärää joudutaan rajoittamaan. Ajoissa paikalla olevat ovat etulyöntiasemassa.
Tilaisuudessa voi Ylöseltä ostaa voiteita. HyRa kerää myös yhteistilauksen.