Jokelan iltarastit 12.8.

Keskustelua/ilmoituksia iltarasteista.
Vastaa Viestiin
Pekka V
Viestit: 15
Liittynyt: 01.01.21 12:43:09

Jokelan iltarastit 12.8.

Viesti Kirjoittaja Pekka V »

Hyvinkään iltarastit pidetään keskiviikkona 12.8.2026 Jokelassa, Kolsan koululla osoite: Leikkurikuja 10, Tuusula. Opastus Jokelantien ja Kolsantien risteyksestä.
Lähtö on auki klo 17-19 ja maali sulkeutuu klo 20.30.

Osallistumismaksut: Aikuiset 10 €, nuoret (alle 19 v) 5 €, perhe 20 €. Sarjalippu (5 kertaa) 40 €. Vuokra Emit 2 €. HyRan jäsenet voivat osallistua maksutta. Samoin kirjaston Elämyskortilla voi osallistua maksutta. Liikuntaedut (Edenred, Smartum, Virike, ePassi), MobilePay ja kaikki yleisimmät pankki- ja luottokortit käyvät. Ennakkoilmoittautuminen ja -maksu on mahdollista suorittaa myös Rastilippupalvelun kautta.

Radat:
A- violetti 6,8 km 1:10 000
B- punainen: 4,6 km 1:10 000
C vaativa -punainen: 3,5 km 1:7500
C-oranssi: 2,9 km 1:7500 (helpompi C-rata, tukeutuu polkuihin)
D-keltainen: 2,4 km 1:7500

Maasto on vaihtelevaa: eteläosassa (C ja D radat) runsaasti polkuja, välillä tiheikköjä. Vaativimmat A- ja B -radat käyvät tiheäkasvuisella alueilla, joissa myös kallioita ja metsää, polkuja voi hyödyntää sielläkin.
Muuta: Kahvio palvelee tapahtuman aikana, maksu onnistuu käteisellä, Mobile Paylla tai korteilla.

Tervetuloa Hyvinkään iltarasteille Jokelaan!
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Iltarastit”